poniedziałek, 28 marca 2016

Jak to jest zrobione - kolia z koralików

Witajcie ! 

Dziś, dzięki, naszemu sponsorowi - sklepowi internetowemu Pasart i jego produktom pokażemy Wam jak zrobić kolię z mnóstwem kuleczek. Pomysł nie jest nowy, ale wciąż na czasie, a kolia stanowić może piękną i oryginalną ozdobę nawet najskromniejszej kreacji.

Potrzebne nam będą:

Koraliki o średnicy 10 mm - tutaj szkło powlekane w 5 kolorach, po 55 sztuk z każdego + po jednym ze skrajnych kolorów jakie wybierzemy.Linka jubilerska - 3 x po 70 cm, 2 łapaczki, 2 kółka, 4 małe okrągłe zaciski, gwoździe 4 cm i ozdobne zapięcie oraz narzędzia.


1. Zaczynamy od nawleczenia na linki łapaczki i 2 zacisków.


2. Odcinamy nadmiar linki i zakładamy łapaczkę.
3. Na linki nawlekamy jeden koralik z koloru, który będzie zaczynał kolię, tak, aby był zaraz za łapaczką.4. Na każdy gwóźdź nakładamy koralik i zaginamy go wokół najszerszego miejsca okrągłych szczypiec aż do uzyskania kółka w formie sprężynki. Postępujemy tak ze wszystkimi koralikami.

5. Za nawleczonym pojedynczym koralem nawlekamy wszystkie w tym kolorze. Analogicznie postępujemy ze wszystkimi kulkami nawlekając je grupami kolorów.6. Na końcu robótki nawlekamy pojedynczy koralik w kolorze kończącym kolię.


7. Zakładamy łapaczkę i 2 zaciski pamiętając, aby około 1 cm linki między ostatnim koralikiem a łapaczką został wolny - pozwoli to kolii "pracować" i ładnie się układać, a nie będzie widoczne przy noszeniu.8. Na łapaczki po obu stronach zakładamy kółka, a na jedno z nich zapięcie.


9. Nasza kolia jest gotowa !


Dziękujemy sklepowi Pasart za udostępnienie nam materiałów do tworzenia !


9 komentarzy:

 1. Piękna, ale też bardzo pracochłonna...

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne i bardzo bardzo precyzyjne

  OdpowiedzUsuń
 3. Przesliczny naszyjnik;) niesmowity jest;)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo ciekawy i przystępny kurs :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny kursik choc jak dla mnie masa roboty. podziwiam jednak za cierpliwośc :)

  OdpowiedzUsuń
 6. piękna kolia, czy te łapaczki wytrzymają taki ciężar?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wytrzymają :) Jest też potrójna linka i podwójne zaciski, które utrzymują całość.

   Usuń