poniedziałek, 18 marca 2019

Wyróżnieni w Szufladzie

Witajcie 

Jest nam bardzo miło przedstawić Wam wszechstronnie utalentowaną Małgorzatę, wyróżnioną w lutowym konkursie. Oto co pisze o sobie: 

"Mam na imię Małgorzata i prowadzę blog Depth of souls, który jest miejscem pełnym inspiracji i pomysłów. Powstał z zachwytu nad tym co piękne, pasji tworzenia oraz wielkiej miłości do sztuki i rękodzieła artystycznego.


Lubię chodzić własnymi ścieżkami, smak rozpływającej się w ustach pachnącej czekolady, dobre filmy, najchętniej dramaty, bardzo mocną, świeżo zaparzoną herbatę z mlekiem, wieczory w łóżku z książką w ręku, zapach upieczonego ciasta unoszącego się niemal w całym mieszkaniu.


Mój świat, to świat bezustannych rozterek, uczuć i wielkich emocji. U mnie, znaleźć można prace malarskie, które powstały z dużą uwagą i skupieniem, energią i zapałem, ale również prace małe, niedoceniane, jak rękodzieło artystyczne m.in., mydła naturalne, biżuterię, etc.


Najpierw było malarstwo:

Zajmuję się malarstwem sztalugowym. Specjalizuję się w martwych naturach, wykonanych w technice akrylowej na płótnie. Dominują na nich sprzęty skromne, pospolite, czasami mocno wysłużone. Przedstawiam przedmioty zwykłe, codzienne i proste – szklane butelki, fajansowe talerze, cynowe łyżki, porcelanowe misy… etc. Posługuje się ograniczoną paletą bieli, szarości, ugrów i czerni. Kolor pozostaje wyrafinowany i ascetyczny. Służy obrazowaniu przestrzeni i iluzji

W swoich poszukiwaniach z rozmysłem dobrałam swoich poprzedników w dziejach historii sztuki. Łatwo ich wskazać, gdyż nie ma ich wielu. Zainspirowali mnie przede wszystkim Giorgio Morandi (1890 – 1964), Janusz Kaczmarski (1931 – 2009) oraz Henk Helmantel (1945).


Rękodzieło:

Zajmuję się tworzeniem produktów takich jak: naturalne mydła dekoracyjne, anioły i ozdoby z masy solnej, biżuteria artystyczna – z drewna, drutu, kamieni, korali, tworzyw wszelkiego pochodzenia, odlewy gipsowe, miniaturowe obrazy, dekoracje aranżacyjne.

W wolnym czasie projektuję formy graficzne, rysuję i wykonuję ilustracje, fotografuję, maluję bombki, ozdabiam przedmioty i meble techniką decoupage i shabby chic, układam kwiaty, piekę oraz dekoruję ciasta i babeczki, robię czekoladki, prowadzę blog… etc.
Wciąż się uczę:

Bezustannie poszukuję... Ciągle uczę się nowych technik. Jestem niespokojną duszą, która nie może skupić się na jednym. Obecnie zgłębiam tajniki beadingu oraz haftu koralikowego, Mam nadzieję, że niedługo będę mogła zaprezentować swoje pierwsze prace wykonane właśnie w tej technice.

Dziękuję:

Jest mi szalenie miło, że zostałam zauważona i zaproszona do zaprezentowania moich prac w Szufladzie. To dla mnie ogromny zaszczyt. Wszystkich obecnych i przyszłych rękodzielników oraz miłośników prac twórczych serdecznie pozdrawiam!

Zapraszam do mojego świata: http://depthofsouls.pl/

Małgorzata"


My również ogromnie dziękujemy za piękną prezentację i śliczne zdjęcia.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia bloga Małgorzaty i podziwiania jej twórczości.

9 komentarzy:

 1. Uwielbiam oglądać prace innych i czytać o wielkich pasjach wyróżnionych artystycznych dusz. Miło mi, że znalazłam się wśród nich. Dziękuję jeszcze raz za wyróżnienie. Pięknie zostały zaprezentowane moje prace. Dziękuję bardzo <3

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne prace :) Skąd ja to znam, też jestem niespokojną duszą i ciężko mi się skupić na jednym. Jak prawdziwie to ujęłaś :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Również pozdrawiam

   Usuń
 3. Pięknie malujesz! Powodzenia w twórczych poszukiwaniach:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Kiedyś malarstwo było moim życiem, ale trochę je zaniedbałam na rzecz rękodzieła, które lubię coraz bardziej.

   Usuń
 4. Bardzo piękne rzeczy. Podziwiam twoją kreatywność. To super rzecz. Pozdrowienia z Krakowa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Miło mi. Nie spodziewałam się tylu miłych komentarzy.

   Usuń