piątek, 23 września 2011

Sposób na... mini kwiatki z dziurkaczowych serduszek

Witam Was kochane szufladowe zaglądaczki.
Na wstępie przepraszam Was za opóźnienie, gdyż kurs miał pojawić się tutaj trzy dni temu, ale z pewnych powodów nie dałam rady go tu zamieścić na czas.

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać mój sposób na urocze kwiatuszki, które można wykonać z malutkich dziurkaczowych serduszek - najlepsze są takie 1-no centymetrowe, ale takie ciut większe też są ok :)

Do wykonania takich kwiatków potrzebujemy oczywiście dziurkacz, ozdobny papier - najlepiej dosyć gruby, ćwieki lub samoprzylepne perełki, ewentualnie kryształki i klej.

1. Wycinamy sporą ilość serduszek
2. Zginamy serduszka w sposób pokazany na zdjęciu - najpierw na pół, a później zaginamy rożek serduszka pod spód. Następnie formujemy serduszko, aby przypominało nam płatek.3. Przyklejamy perełkę lub przytwierdzamy ćwieka - to będzie środek naszego kwiatka

4. Robimy malutkie kropeczki klejem - 3, 4 (w zależności od wielkości naszego środka - im większy, tym kropek kleju więcej)


5. Przyklejamy nasze płatki, aby ten zagięty rożek serduszka znalazł się pod spodem


6.  I GOTOWE :)
Mam nadzieję, że mój prosty kursik będzie dla Was przydatny i wykonacie urocze kwiatuszki, które będziecie umieszczać później na swoich pracach.
Pochwalcie się efektami :)

Pozdrawiam :*

11 komentarzy: