piątek, 25 listopada 2016

Wyróżnieni w Szufladzie

Witajcie 

W cyklu "Wyróżnieni w Szufladzie" pragniemy przedstawić Magdalenę znaną Wam jako TakaYa. Tworzy ona niezwykłą autorską biżuterię. Oto co pisze o sobie:


"Jest mi ogromnie miło, iż mogę powiedzieć kilka słów o sobie, na zaproszenie Szuflady – której serdecznie niniejszym dziękuję. Mam na imię Magdalena, zajmuję się tworzeniem biżuterii. Na FB występuję jako TakaYa. Od około 5 lat projektuję i wykonuję biżuterię. Na początku to było hobby, teraz jest praktycznie zajęciem niemal pełnoetatowym ;). Ciągle i wciąż uczę się, trenuję umiejętności, szukam siebie, swojego stylu. Zaczynałam, jak wiele osób, od biżuterii nawlekanej.  


Wykorzystuję naturalne materiały: kamienie ozdobne, szkło, czasem drewno - nie jestem zwolenniczką akryli i plastików. Praca twórcza jest dla mnie sposobem na życie. Praktycznie, gdyby nie potrzeby organizmu typu sen czy posiłek, mogłabym spędzać przy warsztacie 24 godziny na dobę.

Od czerwca tego roku jestem zakochana, a wręcz oszalałam ;) na punkcie beadingu i haftu koralikami.
Podziwiam wiele polskich i zagranicznych mistrzyń tej techniki tworzenia ozdób! Mam na koncie  sporo prac…niektóre z nich mogę uznać za całkiem dobre ;) inne… już są w koszu ;) Jestem wobec siebie dość samokrytyczna i sporo od siebie wymagam, ponieważ uważam, że tylko w ten sposób mogę się rozwijać. Wyobraźnia i pomysł to jedno, a staranne wykonanie – w którym wyraża się stosunek tak do samej pracy twórczej oraz do ewentualnego jej nabywcy, to drugie. Zaspokojenie tych dwu czynników wyznacza, moim zdaniem, jakość pracy każdego rękodzielnika, niezależnie od branży.Nie projektuję biżuterii na papierze. Moje projekty przychodzą mi do głowy, jak jakaś szybka wizja, jakiś mentalny zip. Najczęściej w chwili gdy albo się tego nie spodziewam, albo gdy biorę do ręki kamień lub inny element, który stanie się bazą do następnej pracy. A czasem mam po prostu ochotę na „popracowanie z danym kolorem”.  Zaczynam, a dalej to już nie ja wymyślam robótkę. Raczej ona wydostaje się ze mnie przez moje dłonie.

Taka „praca” to  sama przyjemność!  Moim sukcesem do tej pory są wyróżnienia w Szufladzie, dobre opinie wśród dotychczasowych klientów, współpraca z jednym z dużych polskich e-sklepów  oferujących zaopatrzenie dla rękodzielników w zakresie  tutoriali.
 

Jestem tez bardzo zadowolona z moich autorskich kaboszonów… i już wiem, jak spędzę zimę tego roku! Z przygotowanym całym ich „zapasem”, by wiosną zaprezentować moją pierwszą  dużą autorską kolekcję naszyjników i broszy. W życiu prywatnym: mieszkająca na obrzeżach „wielkiego miasta” żona wspaniałego, dobrego i mądrego mężczyzny, opiekunka prze-kochanego jamniczka Dropsa. Z zawodu tłumaczka, była lektorka j. angielskiego, dyplomowana nauczyciela Vedic Art. Zapraszam wszystkich do oglądania mojego fanpage’a www.facebook.com/takayahandmadehobby oraz bloga www.blogtakaya.blogspot.com Dziękuję z całego serca ekipie Szuflady za wyróżnienia i za możliwość zaprezentowania swej skromnej osoby na łamach bloga! Wszystkich obecnych i przyszłych rękodzielników oraz miłośników pracy twórczej serdecznie pozdrawiam! "


My również bardzo dziękujemy Ci za Twoją niezwykłą prezentację. 

Zachęcamy wszystkich do do odwiedzenia bloga Magdaleny i podziwiania jej twórczości i kunsztu. 

Pozdrawiamy i życzymy Wam miłego weekendu ;-).


8 komentarzy: