poniedziałek, 30 września 2019

Wyróżnieni w Szufladzie

Witajcie 

Przedstawiamy Wam nadzwyczaj utalentowaną  Oksanę, którą zapewne znacie z bloga jako OxiGra


Dzień dobry, dziękuję serdecznie za zaproszenie do Szuflady i możliwość zaprezentowania mojej radosnej twórczości.

Mam na imię Oksana i zacznę może od tego, że nigdy nie miałam "zespołu niespokojnych rąk". Owszem, w dzieciństwie lubiłam malować, szyłam ubranka dla lalek, ale w dorosłym życiu oprócz udekorowania potraw na święta lub zrobienia wiązanki z kwiatów, inną twórczością pochwalić się nie mogę  

 Wszystko zmieniło się 12 lat temu… 

W jednym porannym programie TV zobaczyłam dziewczynę, która opowiadała o decoupage i pokazywała swoje prace, wykonane w tej technice. Dziewczyna nazywała się Greglis (Katarzyna Pander-Liszka) a ja... cóż... padłam z wrażenia i na zawsze zakochałam się w klasycznym decoupage i technice serwetkowej:


Kiedy klasyczny decoupage przestał mi wystarczać zaczęłam rozglądać się za nowymi źródłami inspiracji. Ornamenty i reliefy okazały się idealnym dodatkiem do deco : 


Potem przyszła kolej na wymyślanie własnych sposobów zdobienia. Udało mi się przy pomocy pędzli i konturówek "przenieść" frywolitkową koronkę na szkło, drewno: 

Pomysł gonił pomysł a serwetki ze świątecznymi motywami miały to do siebie, że albo kolor nie ten albo rozmiar nie odpowiada. Nie miałam wyboru, musiałam  opanować kolejną technike one stroke: 


Malowanie na porcelanie i szkle: 
Bardzo lubię wykonywać prace „Na specjalną okazje”, różnego rodzaju pudełka i kuferki 


Sculpture painting to kolejna technika którą po prostu musiałam wypróbować:) 
Ostatnia moja pasja - biżuteria z glinki polimerowej i nat. kamieni: 
Mogę śmiało powiedzieć, że zdobię wszystko co wpadnie mi w ręce  Ale moją największą robótkową miłością od lat jest zdobienie gęsich wydmuszek, mnóstwo pomysłów i mix technik: 
Często słyszę pytanie odnośnie malowania i ornamentów- Czy można tego nauczyć się? TAK! Można! Nie bać się i ćwiczyć. A potem już tylko wyobraźnia, nowe pomysły i własna droga rozwoju. Ja swojej drogi ciągle poszukuję ;) 

Serdeczności śle
Oksana/OxiGra 

Ogromnie dziękujemy za przepiękną prezentację, a wszystkich zapraszamy do podziwiania prac Oksany na jej blogu http://oxigra.blogspot.com/, facebooku: https://pl-pl.facebook.com/oxigragallery/ i instagramie https://www.instagram.com/oxigra/


9 komentarzy:

 1. Cudne prace !!! jestem pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przecudne prace, gratuluję licznych talentów.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło było poczytać o Tobie coś więcej - bo prace znam i podziwiam już od dawna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacyjne, cudne, fenomenalne, zachwycające, przepiękne prace! Talent, wyobraźnia, kreatywność, precyzja - tylko pozazdrościć. Mistrzostwo w każdym calu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne rzeczy robisz, podziwiam je od dawna i zazdroszczę takiego talentu. Niestety nie wszyscy się do takich rzeczy nadaja, czego ja jestem przykładem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam Twoje prace od lat i dla mnie są to już małe dzieła sztuki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Znam bloga Oksany i zachwycam się pracami od dawna. Wielu rzeczy można się nauczyć, wiele wyćwiczyć. Jednak talent to dar, którego efekty można tylko podziwiać i ewentualnie inspirować się nimi.
  Oksanko, Twoje prace są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju! Po prostu nie do podrobienia, rozpoznawalne wszędzie i zawsze. Chylę czoła na widok Twojego Rękodzieła, rękodzieła-Arcydzieła:))

  OdpowiedzUsuń
 8. Oxi zachwyca fenomenalnym talentem, od dawna obserwuję jej poczynania i absolutnie mnie zachwycają :)

  OdpowiedzUsuń